سافت استارتر

اگر هنگام راه اندازی موتور الکتریکی از استارت مستقیم استفاده شود ، موتور الکتریکی در لحظه شروع جریان معادل ۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی را از شبکه برق می گیرد. در استارتر نرم ، برای محدود کردن میزان جریان مصرفی موتور ، میزان ولتاژ و در نتیجه میزان جریان کنترل می شود ، بنابراین در لحظه شروع جریان را افزایش نمی دهیم. قسمت اصلی هر استارتر نرم تریستورهای آن است که وظیفه قطع و تغییر ولتاژ را بر عهده دارند. سافت استارتر فقط موتور الکتریکی را در لحظه شروع و توقف کنترل می کند و وقتی موتور با سرعت نامی است عملکرد موتور تاثیری ندارد. در اصل ، سافت استارتر روی فرکانس کار نمی کند.

کاربرد سافت استارترها

از استارتر نرم برای راه اندازی پمپ های موتور ، کمپرسورها ، فن ها ، دمنده ها و اگزوزها ، میکسرها ، نوار نقاله ها ، دمنده های محوری ، پودر سازها ، خرد کن ها و سنگ شکن ها ، آسیاب های چکش و پله برقی استفاده می شود.

با استفاده از استارت نرم می توان موتور را به راحتی روان کرد. علاوه بر این ، می توان موتور را به آرامی متوقف کرد. به عنوان مثال ، اگر موتور به یک تسمه نقاله متصل است و تسمه اشیا frag شکننده را به حرکت در می آورد ، موتور باید به آرامی متوقف شود و این کار با یک استارت نرم امکان پذیر است. این محصول دارای کاربری های متعددی بوده که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انواع فن
  • انواع پمپ
  • استفاده در کمپرسورها
  • استفاده در میکسرها
  • سنگ شکن و آسیاب